Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności
  • Koszycek pisanek
  • ETNOdzieła - plakat


 
Pisankowe ETNOdzieła
Zdobienie pisanek pod okiem mistrzyni w Skansenie w Kolbuszowej.

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej zaprasza na nowy cykl warsztatów etnograficznych "Do ETNOdzieła!", które rozpoczną się w marcu. Pierwsze spotkanie już niebawem, bo 17 marca! 

W to niedzielne przedpołudnie w godz. 10.30-13.30 w budynku dawnej szkoły w kolbuszowskim skansenie odbędzie się pasjonujące spotkanie z regionalną twórczynią ludową panią Kingą Cebulską. Artystka pomoże Wam wyposażyć wielkanocny koszyczek, ucząc, jak tradycyjnie dekorować pisanki! Poznacie metodę batikową, w której do wykonania wzorów wykorzystuje się rozgrzany wosk, a następnie jaja zanurza się w kolorowych barwnikach. Więcej informacji pod adresem: www.muzeum.kolbuszowa.pl.

By zapisać się na warsztaty, dzwońcie do nas: (17) 22 71 296 oraz (17) 22 71 071, lub piszcie: mkl@pro.onet.pl. Koszt: 15 zł/os. Liczba miejsc ograniczona!

W dniu zajęć w skansenie będzie można także nabyć cudne pisanki wykonane przez panią Kingę.plakat