Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności


 
Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepsze płyty z muzyką folkową i tradycyjną
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursach Folkowy Fonogram Roku i Fonogram Źródeł 2016
Polskie Radio ogłasza konkursy na najlepszą płytę z muzyką folkową: Folkowy Fonogram Roku 2016 - i na najlepszą płytę z muzyką tradycyjną: Fonogram Źródeł 2016.

Laureatów konkursów poznamy podczas XX Festiwalu Folkowego Polskiego Radia "Nowa Tradycja", który odbędzie się w dniach 11-14 maja 2017 roku.

Konkurs na Folkowy Fonogram Roku towarzyszy Festiwalowi od 2002 roku. Zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielbicieli muzyki folkowej. W ubiegłym roku laureatami I miejsca zostali zespół Kwadrofonik i Adam Strug za album "Requiem ludowe".

Fonogram Źródeł również wybierany jest corocznie; po raz pierwszy konkurs odbył się w 2008 roku. Jego podstawową ideą jest zmotywowanie lokalnych społeczności do przedstawiania swoich muzycznych tradycji oraz artystów.

W zeszłym roku pierwszą nagrodę przyznano Miejskiemu Domowi Kultury w Kolbuszowej za trzy albumy: "Katalog. II Festiwal Żywej Muzyki na Strun Dwanaście i Trzy Smyki” oraz w serii Muzykanci z Puszczy Sandomierskiej: "Jan Cebula z Kapelą" i "Bronisław Płoch. Kapela Widelanie".

Zgłoszenia można nadsyłać  do 27 lutego na adres:
Radiowe Centrum Kultury Ludowej
Polskie Radio S.A.
al. Niepodległości 77/85
00-977 Warszawa
Z dopiskiem "Folkowy Fonogram Roku" lub "Fonogram Źródeł"Kontakt z organizatorem:
tel. 22 645 53 01
e-mail: nowatradycja2@polskieradio.pl

Źródło:
http://www.polskieradio.pl/290/5785/Artykul/1716588,Folkowy-Fonogram-Roku-i-Fonogram-Zrodel-2016-%E2%80%93-konkursy-Polskiego-Radia

Zachęcamy do udziału w konkursach!