Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2865'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2865'>Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych Laureatów Nagrody im. Oskara Kolberga. </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności
  • Zapusty w Skansenie
  • Zapusty w Skansenie
  • Zapusty w Skansenie
  • Zapusty w Skansenie
  • Zapusty w Skansenie


 
Zapusty w Skansenie
Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej zaprasza na wspólną zabawę ostatkową
Staropolskim obyczajem w ostatnie dni karnawału zapraszamy do
Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej na:

ZAPUSTY W SKANSENIE

 
w niedzielę 26 lutego 2017 r., w godzinach 12.00–15.00.

Kipiący radością, gwarem karnawał dobiega końca, czas hucznych swawoli, zgiełku, sytości odchodzi, a rozpoczyna się czas wielkopostnego wyciszenia, spokoju i pokuty, by wykorzystać te ostanie chwile kusych dni, wszystkich chętnych do ostatkowej zabawy, swawolnego tańca, wspólnego weselenia się zapraszamy w niedzielne popołudnie do skansenu. Regionalne zespoły folklorystyczne i teatr obrzędowy odtworzą tradycyjne, pełne fantazji polskie zapusty – mięsopusty ludowe, łączące zwyczaje agrarne na płodność i urodzaj, prześmiewcze obyczaje wykpiwania staropanieństwa i starokawalerstwa, barwny korowód płatających figle przebierańców, tańce z muzyką na żywo oraz kulinarne przysmaki. Umęczonych zabawą poczęstujemy wypiekanymi, pachnącymi, lekkimi pączkami i chrustami, a ustrojonych na tradycyjną modłę: bociany, kozy, niedźwiedzie, chłopów i chłopki – chętnie nagrodzimy.

W tym szczególnym dniu, specjalnie dla Państwa wystąpią: zespoły folklorystyczne: Knyszynianki, Pogodna Jesień i Wrzosy z Moniek, Tęcza i Trzciannianki z Trzciannego, Kompania Męska oraz Młodzieżowy Amatorski Teatr Tradycji z Knyszyna i Grupa Teatralna Pełnoletni z Goniądza, a do tańca będzie przygrywała Kapela Siemiona.

Pobudźmy harcami życie w przyrodzie! Przybywajcie!

Wstęp wolny!

PODLASKIE MUZEUM KULTURY LUDOWEJ

Instytucja kultury województwa podlaskiego
ul. Leśna 7
16-010 Wasilków
dojazd: szosa do Augustowa lub autobus linii 102 (przystanek Zajazd)

Więcej informacji:

https://pl-pl.facebook.com/events/407557212921459/

Źródło: Organizator