Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności
  • Wystawa
  • Wystawa
  • Wystawa


 
Chwal ćwik! Żywa tradycja sokolnictwa
Zapraszamy na wernisaż wystawy w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
Anna Fic-Lazor
Dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
ma zaszczyt zaprosić na otwarcie wystawy

CHWAL ĆWIK!
Żywa tradycja sokolnictwa


w piątek 9 czerwca 2017 roku
 o godz. 12.00


Wystawa o międzynarodowym charakterze ma na celu wszechstronne ukazanie zagadnienia układania ptaków drapieżnych na ziemiach polskich, także w odniesieniu do wielowiekowej historii sokolnictwa.

Na wystawie zostaną zaprezentowane sceny myśliwskie w malarstwie i grafice, przedstawienia polowań z sokołami na tkaninach, a także zilustrowane w rzemiośle artystycznym i sztuce nagrobnej. Zwiedzający będą mogli obejrzeć preparaty dermoplastyczne ptaków łowczych oraz gatunków padających ofiarą drapieżników.


Wydarzenie odbywać się będzie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego, Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Sokolnictwa i Ochrony Ptaków Drapieżnych IAF, Polskiego Klubu Sokolników Polskiego Związku Łowieckiego „Gniazdo Sokolników”  oraz Stowarzyszenie na Rzecz dzikich Zwierząt „Sokół”.

Ekspozycje będzie można oglądać w budynku teatralni na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Kozłówce od 9 czerwca do 29 października 2017 r.
Następnie wystawa zostanie przekazana do Muzeum Łowiectwa i jeździectwa w Warszawie, gdzie będzie ją można oglądać od 16 listopada 2017 roku do końca kwietnia 2018 roku.

Więcej informacji:
http://www.muzeumzamoyskich.pl/chwalcwikzaproszenie