Narodowy Instytut Dziedzictwa
Europejskie Dni Dziedzictwa
Wolontariat
Park Mużakowski
Geoportal
Dom

<h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>Nagroda im. Oskara Kolberga</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2965'>
<div align="left">Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami tegorocznych laureatów. 
  <br />
 </div>
 </a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych</a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Aktualnosci/details.php?ID=2867'>W dniach 23-26.06.2016 r. w Kazimierzu Dolnym odbędzie się jubileuszowa - 50. edycja Festiwalu.</a></p> <h2><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Niematerialne dziedzictwo kulturowe </a></h2><p><a href='http://niematerialne.nid.pl/Dziedzictwo_niematerialne/Czytelnia/'>Zapraszamy do lektury najnowszej publikacji Narodowego Instytutu Dziedzictwa poświęconej ochronie dziedzictwa niematerialnego!</a></p>
> <
Strona główna > Aktualności > Aktualności
  • Konkurs Zabytkomania


 
Zabytkomaniacy na START!
Ruszyła III edycja ogólnopolskiego konkursu filmowego ZABYTKOMANIA
5 czerwca ruszyła trzecia edycja organizowanego przez
Narodowy Instytut Dziedzictwa
we współpracy z
Polskim Instytutem Sztuki Filmowej
ogólnopolskiego konkursu filmowego:


ZABYTKOMANIA

którego celem, oprócz rozwijania pasji filmowej wśród młodych ludzi, jest upowszechnianie wiedzy o zabytkach oraz nawiązanie więzi społecznej z lokalnym dziedzictwem.


ZABYTKOMANIA to konkurs skierowany do pasjonatów sztuki filmowej oraz historii, którzy poprzez swoje prace chcą pokazywać i popularyzować dorobek materialny oraz duchowy poprzednich pokoleń.

Uczestnicy ZABYTKOMANII konkurować będą w trzech grupach:

Grupa I – składająca się z uczestników między 13 a 18 rokiem życia. Zgłoszenia można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego oraz film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe.

Grupa II – składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, amatorsko zajmujących się tworzeniem filmów. Zgłoszenia można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego, film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.

Grupa III – składająca się z uczestników powyżej 18 roku życia, profesjonalnie zajmujących się tworzeniem filmów. Zgłoszenia, podobnie jak w grupie II, można nadsyłać w kategorii: film dokumentalny lub reportaż na temat dziedzictwa kulturowego, film animowany promujący lokalne dziedzictwo kulturowe lub spot reklamowy promujący dobre praktyki w projektowaniu/zarządzaniu przestrzenią publiczną z poszanowaniem tradycyjnego krajobrazu kulturowego i jego wartości.

By wziąć udział w konkursie należy do 31 października 2017 roku zarejestrować się na portalu konkursowym (portal ruszy w sierpniu) i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Przed zgłoszeniem pracy konkursowej należy ją opublikować na ogólnodostępnym portalu youtube.com lub vimeo.com i dodać tag „zabytkomania2017”.

Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe lub pieniężne. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi podczas uroczystej gali w grudniu 2017 roku.

Więcej szczegółowych informacji znaleźć można w regulaminie konkursu. Prosimy o uważne zapoznanie się z dokumentem.


Wszelkie pytania dot. konkursu prosimy kierować do:
Beata Bauer
Kierownik Działu Kształcenia i Wydawnictw
Koordynator konkursu ZABYTKOMANIA
email: bbauer@nid.pl
tel.: (22) 55 15 690

Pliki do pobrania:
- regulamin konkursu.pdf